Ventilátory

Ventilátory nastavitelné v klidové poloze
s hliníkovými lopatkami

Oběžná kola s hliníkovými profily lopatek jsou obzvláště vhodné pro aplikace ve vlhkých i suchých prostředích jako například:

  • Chladící věže
  • Tepelné výměníky
  • Výparné kondenzátory
  • Ventilační systémy

Listy lopatek jsou vyrobeny z 6060 T5 stlačovaných hliníkových slitin a jsou dodávány ve standardních velikostech, nebo mohou být upraveny pro každý požadovaný průměr. Ventilátory z hliníkových slitin jsou dodávány v širokém rozsahu průměrů mezi 600 mm až 10 m společně s využitím velkého množství různých profilů k dosažení efektivního a pohodlného řešení každého typu aplikace. V současnosti vyrábíme modely oběžných kol sérií 200, 320, 420 a 590.

V nejbližší budoucnosti je plánována výroba větších průměrů až do 12 m v rámci rozšíření sortimentu aplikací.

Všechny profily lopatek mohou být dodatečně osazeny speciálními křidélky k celkovému zlepšení již velmi dobrých vlastností ventilátorů po stránkách výkonu, účinnosti a hladiny hluku. Jednotlivé profily lopatek jsou po celé své délce zpevněny ocelovou výztuží velikostně upravenou a spojenou s profilem tak, aby celková zátěž oběžného kola byla maximálně rovnoměrně rozložena.  Délka profilů lopatek je nastavitelná tak, aby minimalizovala koncovou mezeru mezi ventilátorem a difuzorem ventilátoru a tím zajistila maximální účinnost ventilační jednotky.

Ventilátory s průměrem do 1800 mm jsou dodávány kompletně smontovány a jsou dynamicky vyváženy. Lopatky větších ventilátorů jsou dodávány demontované a jsou vyváženy staticky, využívajíc při tom standardních lopatek zajištujících kompletní vyměnitelnost. Používají se rozdílné typy nábojů oběžných kol pro dostatečné zajištění odolnosti a spolehlivosti ventilátorů.

Komponenty oběžných kol s uhlíkové oceli jsou galvanizovány nebo sprejovány epoxidovým barvivem z důvodů zabránění vzniku koroze. V případě zájmu nabízíme alternativní materiály jako antikorozní ocel nebo ocel přizpůsobenou k aplikacím při velmi nízkých teplotách.