Ventilátory

O firmě

Společnost Lentus agilis zastupuje jednoho z předních výrobců ventilátorových jednotek. Díky úzké spolupráci s výrobci jednotlivých zařízení jsme schopni nabídnout široký segment produktů v oblasti ventilátorových jednotek pro průmyslové využití, poradenství při návrhu zařízení, montáž zařízení a případný servis. Při technickém návrhu těžíme z více než 20 let zkušeností výrobce ventilátorových jednotek s vývojem, projekcí a výrobou těchto produktů. Všechny produkty společnosti dokonale pokrývají současnou poptávku dnešního mezinárodního trhu.

Inovační aerodynamické charakteristiky poskytují vynikající výkon se snížením spotřeby energie, a unikátní konstrukční vlastnosti spolu s vysokými standardy kvality zaručují mimořádnou spolehlivost. Ventilátorové jednotky jsou používány u řady zařízení využívající vzduch jako chladící element, jako jsou chladící věže, chladiče se vzduchovým chlazením, v lodním průmyslu a dále pak při zajišťování ventilace v tunelech, metrech a dolech a v řadě dalších průmyslových či jiných ventilačních aplikací.

Ventilátory jsou vyvíjeny a vyráběny s využitím mnohaletých zkušeností nabytých v oblasti chladících systémů a také s využitím zkušeností z technologií výroby letadel a helikoptér,

které byli v minulosti součástí produkce. Tento pokročilý výrobní program byl komplexně vyvinut inženýry a technickými odborníky spolu s moderním softwarem k výkonovému návrhu ventilátorových jednotek a k vyváženému rozložení statického a dynamického zatížení na všechny komponenty oběžného kola ventilátoru. V krátké době jsme schopni dodat kompletní ekonomicko-technickou analýzu konfigurace ventilátoru zcela podle potřeb zákazníka.

Naše ventilátory vyhovují všem strojním směrnicím a ATEX standardům a uspokojují veškeré požadavky mezinárodních certifikací.

Profily lopatek ventilátorů jsou vyráběny ze stlačovaných hliníkových slitin nebo z laminátu zesíleného uhlíkovými vlákny. Tyto profily jsou vybrány a vyráběny podle specifických nároků zákazníka. Neocenitelné zdroje odborných znalostí a zvláštní pozornost k potřebám našich zákazníků byli vždy klíčovými faktory, které nám umožňují okamžitě a profesionálně reagovat. V souvislosti s uspokojením neustále rostoucí a náročnější poptávky mezinárodního trhu vznikají a jsou vyvíjeny stále nové produkty.

Produkce pokrývá širokou škálu produktů - zahrnující ventilátory o rozměrech od 500 mm až do 10 m, u kterých je úhel lopatek nastavitelný pouze pokud tyto ventilátory nejsou v provozu (AP),dále pak ventilátory o rozměrech od 1 do 6 m,u kterých se změna úhlu lopatek provádí auto-modifikací za chodu (AV) a také kompletní osová oběžná kola.